Понеділок, 17.12.2018, 21:17
Вітаю Вас Гість | RSS

Городище-Пустоварівська ЗОШ I-III ступенів

Наше опитування
Оцініть наш сайт
Всього відповідей: 51
Статистика


Календар свят
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Матеріали

Головна » 2014 » Березень » 9 » Маленьким від великого Тараса!
16:50
Маленьким від великого Тараса!
Маленьким від великого Тараса!


У низенькій похилій кріпацькій хатинці у с. Моринцях нині Звенигородського району Черкаської області 9 березня 1814 року почався життєвий шлях Т. Г. Шевченка.

«Життя нашого поета було таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це легенда, коли б усе те діялось не перед нашими очима…» - писав С. Васильченко у своєму творі «В бур׳янах».

Був Тарас у сім׳ї третьою дитиною. Це була дуже дружна сім׳я. Любили одне одного, жаліли. Увечері збирались всі разом після роботи, сідали вечеряти у маленькому садочку. І потім, згадуючи свою сім׳ю, раннє дитинство, Т. Шевченко пише вірш «Садок вишневий коло хати». Він пройнятий ідеєю добра, любові до життя, до трудової людини, до природи. Цей вірш відзначається музикальністю мови, покладений на музику, став улюбленою народною піснею.

Читаючи твори Т. Шевченка, ви познайомитесь із широкими картинами життя трудового народу, його боротьбою, дістанете з них глибокі знання про різні явища дійсності.
Такі його твори, як : «Тече вода з-під явора», «Зацвіла в долині червона калина», «Вечірня зіронька», «Малий Кобзар», «Встала весна» - виходили в світ окремими книжечками багато разів.

Це вірші «Тече вода з-під явора» змальована квітуча барвиста природа, коли «червона калина пишається», «явір молодіє», а в річці «хлюпочуться качаточка».

Настрій спостережливої і чулої до краси природи людини виражено у вірші «Зацвіла в долині червона калина». Також передано радісний настрій дівчинки.

У вірші «Ой діброво – темний гаю» показано зміну барв у природі в різні пори року: зелений покрив змінюється золотистим, а потім білим.
У своїх поезіях Шевченко також звертається до змалювання долі дитини-сироти, жертви кріпосницького ладу. Так у вірші «На Великдень, на соломі», поет відтворює радісні святкові розмови дітей, яким батьки подарували обнови, прикраси, але разом із тим викликає співчуття до сирітки, яка сидить без обнови… рученята сховавши в рукава. Вона каже, що «в попа обідала».

 

У творчості Т. Шевченка є вірші автобіографічного характеру, у яких він згадує про своє важке дитинство. Але це не розповідь про особисте життя, це відбиток картин кріпосницької дійсності, життя дітей кріпаків. Одним із таких віршів є вірш «Мені тринадцятий минало», де розповідається про хлопчика-пастушка із вразливою дитячою душею. Він з радістю сприймає барвистий світ, коли все навколо радіє, і навіть «ягня, здається, веселилось».Але, згадавши про втрату батьків, своє важке сирітство, настрій його швидко змінюється і йому здається, що село почорніло і помарніло голубе небо. І ллються гіркі сльози з його очей.

Т. Г. Шевченко не тільки писав, а й любив малювати. Коли жив у Петербурзі і працював хлопчиком-підмайстром у маляра, часто вночі тікав у великий гарний сад, який тепер зветься Літнім садом. У білі ночі він перемальовував там статуї і бувало замислиться, замріється про свою рідну Україну, і хотілось йому співати про рідних, далеких, нещасних людей. А в голові складались вірші. Одним із перших був вірш «Реве та стогне Дніпр широкий».

У цьому ж літньому саду зустрівся Т. Шевченко із молодим художником І. Сошенком. Разом із К. Брюлловим та іншими художниками і письменниками Тараса викупили із неволі, закінчив він Академію і став художником, а повернувшись на Україну, побачив, що тут усе, як і було раніше: його брати і сестри кріпаки, такі ж, як були його батьки. Скрізь у рідному селі і в інших селах та містах, діялось те ж саме, що й за часів його дитинства.

Т. Шевченко у багатьох віршах закликає до боротьби з царем та панами. Також пише і свій відомий «Заповіт»; хоч і був ще молодою людиною він почував себе відповідальним за свій народ.

Шевченко завжди думав про дітей, він часто згадував своє нещасливе дитинство і написав вірш «І золотої, й дорогої» .Якщо ви зацікавились творчістю Т. Г. Шевченка, запрошую вас до бібліотеки взяти названі книги:

-         «Садок вишневий коло хати»;

-         «Тече вода з-під явора»;

-         «Зацвіла в долині червона калина»;

-         «Ой діброво, темний гаю»;

-         «На Великдень, на соломі»;

-         «Мені тринадцятий минало»;

-         «Реве та стогне Дніпр широкий»;

-         «Заповіт»;

-         «І золотої, й дорогої».

 Категорія: Бібліотека | Переглядів: 21435 | Додав: Gorschool | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Вхід
Пошук
Погода
Відвідування сайту

Архів записів
Опитування
Хто ви?
Всього відповідей: 32
Офіційні посилання


 Педагогічна преса

 МІНІСТЕРСТВО OСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ


Powered by Aka_Alx © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz